• Kategorie
  • Miód lipowy Leśna Pasieka 600 g

Brak towaru
30.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena dostawy 9.5
Odbiór osobisty przedpłata 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 9.5
Paczkomaty InPost 9.5
Kurier DPD 13
Poczta Polska (Pobranie) 17
Kurier DPD pobranie 19

Miód lipowy Leśna Pasieka 600 g

Miód lipowy uznawany jest przez wielu znawców za najlepszy w smaku miód. Pochodzi on z pyłków kwiatów lipy, których znalezienie bywa trudne, gdyż rzadko można znaleźć większe skupiska tych drzew. Dlatego miód ten jest niezwykle cenny, dosyć trudny do uzyskania.

Barwa miodu jest jasna, pachnie kwiatem lipy oraz ma ostry smak, lekko szczypie w język. Jeśli miód się skrystalizuje przyjmuje jasną, kremową wręcz barwę.

Miód lipowy, podobnie jak sam napar z kwiatów lipy posiada właściwości lecznicze. Ma szczególnie korzystny wpływ na dolegliwości górnych dróg oddechowych. Jest najlepszym miodem na zwalczenie przeziębienia, grypy oraz choroby, podczas których występuje wysoka gorączka. Dzięki wysokiej zawartości olejków eterycznych niszczy drobnoustroje występujące na błonach śluzowych dróg oddechowych. Miód ten działa także przeciwskurczowo, przeciwkaszlowo i wykrztuśnie.

W miodzie lipowym znajdują się również mikro- i makroelementów, takich jak potas, magnez, chlor, mangan oraz witamin z grupy B. Miód lipowy działa jak antybiotyk Jego działanie antybiotyczne jest efektem kompleksu składników, z których najistotniejszymi są nadtlenek wodoru, flawonoidy i olejki eteryczne. Zwalcza także bakterie (gronkowce i paciorkowce) oraz drożdżaki.

Miód lipowy ma również działanie długofalowe – ogranicza ryzyko wystąpienia chorób serca i krążenia, pozytywnie wpływa na układ nerwowy i pokarmowy.