• Kategorie
  • MyVita witamina K2+D3 60t

Brak towaru
33.00
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48h
Cena dostawy 9.5
Odbiór osobisty przedpłata 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 9.5
Paczkomaty InPost 9.5
Kurier DPD 13
Poczta Polska (Pobranie) 17
Kurier DPD pobranie 19
Preparat zawiera połączenie 100mcg witamina K2 Mk-7 oraz witaminy D3 w maksymalnej dostępnej dla spozycia dawce tj. 2000 j.m. (50 mcg)

  • Witamina K2 (menachinon)
    to naturalnie występujący w mięsie, produktach mlecznych i jajach składnik o wielkim znaczeniu dla ludzkiego zdrowia. W naturalnych pokarmach występuje ona często w niewystarczającej ilości, dodatkowo dieta uboga w wymienione pokarmy tym bardziej pozbawia nasz organizm niezwykle znaczącego składnika.

Obecność wyższych dawek witaminy K2 w diecie zapobiega występowaniu chorób sercowo-naczyniowych oraz zmniejsza ryzyko zgony z tego powodu. Jej wpływ na gospodarkę wapniem pozwala zapobiec zwapnieniu tętnic, a co za tym idzie zatorom naczyniowym.

Dzięki wspomnianemu wcześniej wpływowi na gospodarkę wapniową witamina K2 działa doskonale w profilaktyce osteoporozy. Taka aktywność wynika z jej zdolności do wiązania wapnia, przez co nie "ucieka" on z organizmu w postaci łatwo rozpuszczalnych soli.

  • Witamina D3 wytwarzana jest przez nasz organizm w wyniku reakcji na promienie słoneczne. Niestety przez ograniczony dostęp do słońca w naszej strefie klimatycznej zaleca się dodatkową jej suplementację.

Aby witamina D3 spełniała swoje dobroczynne zadania w naszym organizmie należy dostarczać jej dziennie od 800 j.m. do 2000 j.m. W związku z powyższym już 1 tabletka preparatu pozwala pokryć 100% dziennego zapotrzebowania.

Witamina D3 istotnie wpływa na okład immunologiczny, ponieważ bierze udział w różnicowaniu się immunoglobulin, co wspomaga odporność organizmu na patogeny. Pomaga we właściwym wchłanianiu wapnia i fosforu przez co wzmacnia kości, zęby i zapobiega ich kruchości i łamliwości. Tym samym bierze udział w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, co wtórnie ma wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Także mieśnie (w tym mięsień sercowy) wymagają do prawidłowego funkcjonowania odpowiednich dawek witaminy D.

Komplementarne, łączne stosownie witaminy D3 wraz z witaminą K2 daje widoczne efekty i stanowi przełom w naturalnym leczeniu osteoporozy.

Sposób użycia:

1 kapsułka dziennie. Popić wodą.
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie zaleca się kobietom w ciąży karmiącym oraz dzieciom.

Skład:Witamina K2 MK-7 (menachinon-7 z natto) 100mcg, Witamina D3 (cholecalcyferol z lanoliny 50mcg), celuloza i sól sodowa karboksymetylocelulozy (substancje wypełniające), sorbitol (substancja wiążąca), sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu (substancje przeciwzbrylujące).

Opakowanie: 60 tabletek