• Kategorie
  • Swanson Witamina K2 naturalna 100mcg-30 kapsułek

42.00
Wysyłka w ciągu 48h
Cena dostawy 9.5
Odbiór osobisty przedpłata 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 9.5
Poczta Polska 9.5
Kurier DPD 13
Poczta Polska (Pobranie) 17
Kurier DPD pobranie 19

Zamówienie telefoniczne: 608580607

Okiem dietetyka:

Witamina K jest składnikiem niezbędnym w procesie wytwarzania protrombiny - II czynnika krzepliwości krwi. Zdarza się, ze w organizmie człowieka witaminy tej jest za mało i mamy wtedy do czynienia z takimi objawami jak: pękające naczynka krwionośne, siniaki, krwotoki z nosa, krwotoki z układu moczowego czy pokarmowego.

W ostatnich latach odkryto, że witamina ta jest także niezbędna w procesach mineralizacji kości. W związku z tym, powinny na nią zwrócić szczególną uwagę osoby cierpiące na osteoporozę.

 

Oczywiście warto zawsze dbać  o odpowiedni poziom tej witaminy w ustroju, przez dostarczenie jej w diecie. Warto też w określonych sytuacjach wesprzeć się suplementacją. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybrać produkty skuteczne. Najbardziej polecana jest witamina K2 pod postacią MK-7, dlatego że wykazuje bardzo dużą biodostępność, charakteryzuje się długim okresem półtrwania oraz niewielką dawką efektywną.

Swanson Witamina K2 naturalna

Szczególnie polecana:

w poprawie ogólnej kondycji organizmu
na wzmocnienie układu kostnego
przy problemach z krzepliwością krwi

Witamina K2 jest jedną z dwóch naturalnych witamin z tej grupy, tj. taką, która rozpuszcza się w tłuszczach. Jej obecność w organizmie jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania, ponieważ wpływa ona na kilka bardzo istotnych czynników, od których zależy utrzymanie zdrowotnej równowagi organizmu.

Podstawową rolą witamin z grupy K jest regulacja krzepliwości krwi, czyli karboksylacji powstrzymujących krzepliwość białek C i S. Jednocześnie odpowiada za utrzymanie odpowiedniego stężenia czynników krzepnięcia. Bierze również udział w procesie glikolizacji, czyli wiązania węglowodanów. Witaminy z grupy K odgrywają znaczącą rolę w regulacji gospodarki wapniowej, znany jest również ich wpływ na wspomaganie organizmu w ochronie przed nowotworami.

Skutkami niedoboru witamin z grupy K mogą być problemy z gojeniem się ran, zwiększone ryzyko krwotoków zewnętrznych i wewnętrznych, spowolniona mineralizacja kości oraz zwiększone ryzyko wystąpienia nowotworów.

Informacje o producencie:
Swanson Health Products to firma działająca od ponad 40 lat. Została stworzona przez jednego człowieka, który miał ambicję dawać zdrowie ludziom na całym świecie. Dziś to marzenie się ziszcza - produkty marki Swanson są popularne nie tylko w USA, ale również na innych kontynentach. Firma została uhonorowana certyfikatem Dobrej Praktyki Wytwarzania, co oznacza, że każdy jej produkt zostaje poddawany wielokrotnym testom zanim trafi do sprzedaży. Dzięki temu można mieć pewność czystości i skuteczności każdego z nich.

Zawartość opakowania:
30 kapsułek 50 mcg

Skład 1 kapsułki:
Witamina K2, olej z nasion słonecznika, żelatyna (otoczka kapsułki), gliceryna (substancja utrzymująca wilgotność), karmel (substancja koloryzująca), dwutlenek tytanu (barwnik), woda oczyszczona.

Przechowywanie:
Produkt należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu trudno dostępnym dla dzieci.

Sposób użycia:
Jedna kapsułka dziennie. Nie przekraczać dziennej dawki do spożycia.

Uwagi:

suplement diety nie może być traktowany jako substytut dobrze zróżnicowanej diety
produkt dla osób dorosłych, nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią
preparat należy spożyć w ciągu dwóch lat od daty produkcji (Mfg Date) znajdującej się na opakowaniu przy kodzie kreskowym (miesiąc, rok)
. .