• Kategorie
  • Olej lniany Boflax do diety Dr Budwig 0,5L INSTYTUT WNiRZ

Brak towaru
34.97
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 13
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty przedpłata 0
Paczkomaty InPost 13
Kurier DPD 19.5
Kurier DPD pobranie 24

OPIS
Olej Lniany BOFLAX® do diety dr Budwig jest olejem tłoczonym na zimno ze starannie wyselekcjonowanych nasion lnu. Ze względu na wysoką, ponad 50% zawartość kwasu alfa-linolenowego, stanowi najbogatsze, znane roślinne źródło tego kwasu należącego do rodziny Omega-3. W większości spożywanych olejów roślinnych zawartość kwasów Omega-3 wynosi do 10%.
Olej Lniany BOFLAX® jest wnikliwie badana przez doświadczonych specjalistów w nowocześnie wyposażonym, certyfikowanym laboratorium badawczym IWNiRZ.
Surowce do produkcji pochodzą od sprawdzonych przez Instytut wieloletnich dostawców oraz upraw własnych. Kontrolowany jest każdy etap wytwarzania oleju. Badania wykonywane są dla każdej serii surowca wg najwyższych standardów zarządzania bezpieczeństwem żywności ISO 22000:2006.

SPOSÓB UŻYCIA
Olej Lniany BOFLAX® należy spożywać wyłącznie na zimno, bez podgrzewania i gotowania, wówczas zachowuje właściwości prozdrowotne i nie ulega destrukcyjnym przemianom.

Do codziennego, profilaktycznego spożycia wystarczy 1 łyżka stołowa (odpowiednio miarka dozująca 10 ml).

Olej Lniany BOFLAX® jest podstawą diety dr Budwig, której głównym założeniem jest nasycenie organizmu odpowiednią ilością kwasów omega-3, przez co komórki odzyskują swoje naturalne właściwości.  W tej diecie spożywa się do 60 ml oleju w ciągu dnia.

SKŁADNIKI
olej lniany wysokolinolenowy  tłoczony na zimno - 100%

Dzienna porcja 10 ml (9 g) - 60 ml (54 g) zawiera:
Wartość energetyczna: 333 kJ (81 kcal) - 1998 kJ (486 kcal)
Tłuszcz: 9,0 g - 53,7 g w tym:
 - kwasy nasycone: 0,8 g - 5,0 g
 - kwasy jednonienasycone: 1,6 g - 9,6 g
 - kwasy tł. wielonasycone: 6,5 g - 39,1 g w tym:
 - Omega-3 (kwas alfa-linolenowy): 5,1 g - 30,5 g
 - Omega-6 (kwas linolowy): 1,4 g - 8,5 g

PRZECHOWYWANIE
Dzięki unikalnej, opracowanej w Zakładzie Badań i Przetwórstwa Nasion IWNiRZ technologii, Olej Lniany BOFLAX® przed otwarciem nie wymaga przechowywania w lodówce, zachowuje prozdrowotne właściwości przez minimum 3 miesiące od chwili nalania do chroniących przed UV butelek.
Olej Lniany BOFLAX® przechowywany w lodówce może stać się nieco mętny. Na dnie butelki pojawić się może naturalny osad wytrąconych wosków, jednakże po umieszczeniu w temperaturze pokojowej ponownie stanie się klarowny. Po otwarciu butelki należy przechowywać w lodówce.