- Kategorie
- Szukaj
-
Niedoczynność tarczycy: suplementacja
Zaburzenia hormonalne, które polega na zbyt małej produkcji hormonów tarczycy to niedoczynność tarczycy Suplementacja w odpowiednim zakresie może wspierać tradycyjne leczenie i poprawiać stan zdrowia pacjentów cierpiących na to schorzenie. Hormony tarczycy odgrywają bowiem kluczową rolę w funkcjonowaniu organizmu, wpływając na procesy metaboliczne, regulację temperatury ciała, wzrost i rozwój, pracę układu nerwowego i serca. Niedoczynność tarczycy może objawiać i prowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak zmęczenie, nadwaga, utrata włosów, suchość skóry, stany depresyjne, brak tolerancji na zimno, problemy z trawieniem, nieregularne cykle menstruacyjne czy problemy z płodnością.
Korzyści ze stosowania ziół i suplementów na niedoczynność tarczycy
Terapia niedoczynności tarczycy głównie polega na przyjmowaniu syntetycznych hormonów tarczycy w postaci tabletek. Niemniej jednak, to leczenie nie zawsze jest efektywne i pozbawione ryzyka. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać niepożądane efekty uboczne, takie jak bóle głowy, przyspieszone bicie serca, trudności z zasypianiem lub nadwrażliwość. Ponadto terapia ta nie usuwa przyczyny niedoczynności tarczycy, ogranicza się do maskowania jej objawów. Natura oferuje nam jednak również inne rozwiązania, na rynku dostępne są ziołowe suplementy na niedoczynność tarczycy, które:
· wspomagają pracę tarczycy,
· poprawiają ukrwienie i jej odżywienie,
· regulują poziom hormonów,
· łagodzą nieprzyjemne objawy związane z niedoczynnością,
· nie prowadzą do niepożądanych skutków ubocznych,
· w swoim składzie zawierają tylko naturalne substancje.
Jakie zioła i suplementy przy niedoczynności tarczycy?
Zioła i naturalne suplementyto nieocenione wsparcie w leczeniu niedoczynności tarczycy. Aby wesprzeć ten ważny dla naszego organizmu narząd powinniśmy zastanowić się nad suplementacją ziół i składników takich jak:
- Jod– niedoczynność tarczycy często wynika z jego niedoborów, to podstawowy pierwiastek tworzący hormony;
- Selen– pomaga w przekształcaniu hormonów tarczycy;
- L-tyrozyna– niezbędna w procesie produkcji hormonów;
- Ashwaganda– pomaga w produkcji hormonów oraz ma działanie uspokajające i chroniące komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników;
- Melisa lekarska– stymuluje pracę tarczycy oraz chroni przed negatywnymi skutkami choroby, takimi jak depresja, bezsenność czy drażliwość;
- Kozłek lekarski– wspomaga osiągnięcie równowagi hormonalnej, poprawia nastrój i libido, które zmniejsza się przy niedoczynności.
Tarczyca a cholesterol
Zdrowie tarczycy ma istotny wpływ na poziom cholesterolu we krwi. Funkcjonowanie tarczycy wpływa na metabolizm lipidów, w tym cholesterolu. Hormony tarczycy odgrywają kluczową rolę w regulacji tego metabolizmu, a ich zaburzenia mogą prowadzić do nieprawidłowych poziomów cholesterolu we krwi.
Niedoczynność tarczycy często prowadzi do zwiększenia poziomu cholesterolu, zwłaszcza cholesterolu LDL (lipoproteiny o niskiej gęstości) i całkowitego cholesterolu. Jest to spowodowane zmniejszeniem aktywności enzymów biorących udział w metabolizmie lipidów i zmniejszoną aktywnością receptorów LDL, co powoduje wolniejsze usuwanie LDL z krwi.Z tego samego powodu możliwe jest podwyższenie poziomu trójglicerydów. Odwrotny proces (obniżenie poziomu cholesterolu oraz trójglicerydów) występje często przy nadczynności tarczycy.
Jeśli pragniesz dbać o zdrowie swojej tarczycy oraz zapewnić wsparcie dla organizmu, serdecznie zachęcamy do wypróbowania naszych naturalnych ziołowych suplementów na niedoczynność tarczycy. Nasze produkty zostały stworzone z wykorzystaniem wysokiej jakości surowców roślinnych, pozbawione są sztucznych dodatków oraz konserwantów. Co istotne, nasze suplementy są bezpieczne dla zdrowia i nie powodują niepożądanych efektów ubocznych. Złóż zamówienie już teraz z dostawą do domu lub odwiedź nasz sklep stacjonarny Argani w Warszawie i ciesz się z pełni zdrowia i dobrego samopoczucia!
Źródła:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37013429/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25914906/
https://wylecz.to/hormony/choroby-tarczycy-jakie-sa-objawy-chorej-tarczycy/