• Kategorie
  • Szukaj
  • Naturalne sole do kąpieli i do stóp

Naturalna sól do kąpielito doskonały sposób na relaksujący rytuał po całym dniu, ale również na pielęgnację i odżywienie skóry. Jej właściwości lecznicze i relaksacyjne znane są od wieków. Sól do kąpieli to niewielkie kryształki, które stanowią bogate źródło minerałów, takich jak sód, potas, żelazo, miedź i cynk. Świetnie rozpuszczają się w wodzie, uwalniając swoje dobroczynne właściwości i przenikając w głąb skóry.

 

Jakie są korzyści kąpieli z dodatkiem soli do kąpieli?

Praktykowanie kąpieli z dodatkiem ekologicznej soli do kąpieli może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Sole lecznicze zyskały swoją popularność ze względu na swoje właściwości odprężające, a także pozytywne działanie na ciało i układ mięśniowo-szkieletowy. Oto kilka korzyści, które przynosi stosowanie soli do kąpieli:

  • Bogactwo minerałów – sole zawierają minerały, które przenikają przez skórę i intensywnie ją odżywiają i nawilżają.
  • Relaks i redukcja stresu – kąpiel w soli to idealny sposób na odprężenie, redukcję napięcia mięśniowego i stresu. Taka przyjemność przywraca równowagę ciała i umysłu.
  • Usuwanie toksyn – kąpiele w soli mogą pomóc w usunięciu z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii.
  • Redukcja cellulitu – sól może przyspieszyć przepływ krwi i limfy, co z kolei przekłada się na redukcję cellulitu.
  • Wsparcie układu oddechowego – inhalacja oparów solankowych może wspomóc poprawę funkcjonowania układu oddechowego.
  • Łagodzenie bólu mięśni i stawów – kąpiel z dodatkiem naturalnej soli może załagodzić bóle mięśni, kości i stawów.

Co to jest Sól Epsom?

Sól Epsomnazywana również gorzką solą to siarczan magnezu. Jest to nieorganiczny związek mineralny, który składa się z soli kwasu siarkowego i magnezu. Przypomina gruboziarnistą sól kuchenną. Jest bezzapachowa i ma biały kolor. Sól Epsom to źródło dwóch cennych pierwiastków – magnezu i siarki. Magnez pełni rolę produkowania energii w całym organizmie. Jego niedobór może powodować mocno odczuwalne osłabienie organizmu i zakłócenia w organach. Natomiast siarka jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie komórek w organizmie. Niedobór siarki może powodować gorsze samopoczucie, wypadanie włosów i problemy skórne. Sól Epsom znajduje swoje zastosowanie w ogólnym oczyszczeniu organizmu, zniwelowaniu stanów zapalnych, załagodzeniu infekcji grzybiczych i bakteryjnych oraz regulacji wydzielania sebum. Można ją również stosować na grzybicę stóp i paznokci, obrzęki, choroby o podłożu reumatycznym oraz nadmierne napięcie i stres.

Kąpiel z dodatkiem naturalnej soli

Aby cieszyć się terapeutycznym działaniem kąpieli solankowej, powinna trwać ona około 15-20 minut. Dzięki takiej kąpieli możesz cieszyć się głębokim relaksem i odprężeniem, a także lepszym snem. Moc korzyści możesz wzmocnić, jeśli do kąpieli dodasz kilka kropel olejku eterycznego. Kąpiel solankowa to doskonałe rozwiązanie, aby uzupełnić braki minerałów w organizmie.

Jakie sole znajdziesz w Argani?

W sklepie ekologicznym Argani znajdziesz szeroki wybór naturalnych soli do kąpieli, dzięki którym możesz stworzyć spa w swoim zaciszu domowym oraz poczuć ulgę i odprężenie po całym dniu. Oferujemy sól z Morza Martwego, sól Epsom (sól gorzka), sól borowinową, sól uzdrowiskową, sól termalną, sól do stóp i wiele więcej. Stawiamy na produkty od sprawdzonych producentów, takich jak np. BINGOSPA. Zadbaj o swoje ciało i umysł. Dostarcz swojej skórze cennych minerałów i mikroelementów. Zanurz się w kąpieli solankowej pełnej przyjemności.