• Kategorie
  • Szukaj
  • Produkty mączne, zboża

Wszystkie rodzaje ziaren są dobrym źródłem węglowodanów złożonych oraz niektórych kluczowych witamin i minerałów, ale szczególnie ważne w zdrowej diecie są pełne ziarna - najzdrowsze rodzaje ziaren.

Produkty mączne z pełnego przemiału są naturalnie bogate w błonnik, dzięki czemu pomagają czuć się pełnym i zadowolonym, co ułatwia utrzymanie zdrowej wagi ciała. Artykuły pełnoziarniste są również powiązane z niższym ryzykiem chorób serca, cukrzycy, niektórych nowotworów i innych problemów zdrowotnych.

Ziarna, nazywane również zbożami są nasionami traw uprawianych w celach spożywczych. Ziarna mają wiele kształtów i rozmiarów, od dużych ziaren kukurydzy do małych nasion quinoa.

Przynajmniej połowa węglowodanów w Twojej diecie powinna by pełnoziarnista. W naszym sklepie można znaleźć pełnoziarniste wersje produktów mącznych, płatków śniadaniowych i makaronu. 

Spożywanie różnorodnych produktów mącznych pełnoziarnistych nie tylko zapewnia dostarczenie większej ilości prozdrowotnych składników odżywczych, ale także sprawia, że ​​posiłki i przekąski są ciekawsze.