• Kategorie
  • Szukaj
  • Naturalne mydła w kostce

Mydło stanowi najstarszy i najprostszy kosmetyk, który służy do oczyszczania i pielęgnacji skóry. Produkowane są na bazie naturalnych składników, takich jak masła, oleje, gliceryna, olejki eteryczne czy wyciągi z roślin. Naturalne mydła w kostce posiadają nie tylko właściwości myjące, ale także pielęgnujące skórę i dlatego przywracają jej naturalne piękno. Mydła wzbogacone o dodatkowe naturalne składniki, takie jak oliwa z oliwek czy kozie mleko, zadbają o indywidualne potrzeby każdej cery. Stosując mydła ekologiczne w kostce, zadbasz jednocześnie o potrzeby swojej skóry i ukojenie zmysłów. 

Jakie są korzyści stosowania naturalnych mydeł w kostce?

Stosowanie naturalnych mydeł w kostce przynosi wiele korzyści i zalet. Oto kilka z nich:

  • Skuteczne i delikatne oczyszczenie skóry z brudu, zanieczyszczeń i bakterii, bez naruszenia bariery hydrolipidowej.
  • Zawartość olejów i maseł sprawia, że skóra jest nawilżona i odżywiona. Zapobiega to wysuszaniu i łuszczeniu się skóry.
  • Niektóre mydła zawierają olejki eteryczne, które wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Stosowanie takich mydeł łagodzi i regeneruje stany zapalne, podrażnienia i zmiany skórne.
  • Naturalne mydełka są biodegradowalne i przyjazne dla środowiska. Nie zanieczyszczają wód.

Co to jest Dudu-Osun?

Dudu-Osun to naturalne czarne mydło, które pochodzi z Afryki Zachodniej. Jest delikatne, nie powoduje podrażnień i ma naturalny zapach. Wytwarzane jest ręcznie, na bazie cennych składników pochodzenia naturalnego: oleju z ziaren palmowych, masła shea, miodu, popiołu z ziaren kakaowca, ekstraktu z liści aloesu. To połączenie tworzy kosmetyk o wyjątkowych właściwościach. Dudu-Osun dogłębnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Przywraca nawilżenie, świeżość i zdrowy wygląd. Wspiera walkę z trądzikiem oraz przebarwieniami. Niweluje powstawanie zmarszczek. Naturalne czarne mydło to gwarancja intensywnego odżywienia skóry twarzy, ciała oraz głowy.

Ciekawostka na temat naturalnych mydeł w kostce

Okazuje się, że naturalne mydła w kostce mogą być pomocne w walce z wirusami. Badania wykazują, że jednym z najskuteczniejszym sposobem na zapobieganie rozpstrzenianiu się infekcji wirusowych jest właśnie mycie rąk mydłem. Mydło niejako dezaktywuje wirusa, rozpuszczając tłuszczową otoczkę wirusa. Regularne mycie rąk jest higieniczne oraz prozdrowotne. 

Jakie naturalne mydła w kostce znajdziesz w Argani?

W sklepie ekologicznym Argani.com.pl znajdziesz kosmetyki organiczne: mydło z Aleppo, mydło marsylskie, mydło siarkowe, mydło z nanosrebrem, czarne mydło, mydło potasowe, mydło dziegciowe i inne. Z pewnością wybierzesz u nas idealny kosmetyk odpowiadający potrzebom Twojej skóry.