• Kategorie
 • Szukaj
 • Kosmetyki naturalne – kosmetyki ekologiczne do pielęgnacji

Kosmetyki naturalne, które znajdziesz w naszym sklepie to produkty tworzone na bazie cennych składników. To wyjątkowe połączenie olejów roślinnych, ekstraktów z ziół oraz witamin, które rozpieszczą Twoje ciało. Bez chemii, bez szkodliwych substancji, bez kompromisów! Kosmetyki ekologiczne nie tylko polepszą kondycję Twojej skóry, ale również sprawią, że Twoja codzienna pielęgnacja będzie bardziej świadoma i przyjazna dla środowiska.

Naturalne kosmetyki istnieją od zarania dziejów. Składają się z naturalnych składników i generalnie mają mniejsze ryzyko wywoływania alergii.Pierwszym naturalnym produktem kosmetycznym było mydło. Powstało przez zmieszanie ługu z wodą i tłuszczem zwierzęcym. Uważa się, że ludzie zaczęli używać mydła, ponieważ pomagało im ono zachować czystość i uniknąć chorób, takich jak trąd, które rozprzestrzeniały się w płynach ustrojowych. Wiele osób uważa, że kosmetyki naturalne są lepsze dla ich skóry, ponieważ zawierają mniej chemii niż zwykłe produkty oferowane w sklepach ogólnobranżowych.

Jakie są zalety stosowania kosmetyków naturalnych?

Korzyści płynących ze stosowania kosmetyków naturalnych jest całe mnóstwo! Oto kilka z nich:

 • Źródło cennych składników odżywczych – w składach możemy znaleźć oleje i masła roślinne, wyciągi z roślin oraz wiele innych składników, bogatych w witaminy, minerały i antyoksydanty, które wspierają zdrowie skóry i włosów.
 • Brak lub ograniczona ilość substancji chemicznych – zmniejszenie ryzyka narażenia na problemy skórne, podrażnienia czy suchość ciała.
 • Właściwości przeciwzapalne – większość składników naturalnych wykazuje działanie łagodzące stany zapalne skóry.
 • Wspieranie zrównoważonego rozwoju – producenci kosmetyków naturalnych często stawiają na ekologiczne opakowania i zmniejszenie negatywnego wpływu na planetę.
 • Brak testowania na zwierzętach – większość producentów kosmetyków naturalnych kieruje się wartościami etycznymi i nie testuje swoich kosmetyków na zwierzętach.

Dla kogo odpowiednie są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne sprawdzą się każdemu. Jednak są pewne grupy, które w tej kwestii powinny zwrócić szczególną uwagę:

 • Osoby ze skórą wrażliwą – składniki naturalne charakteryzują się łagodnością i delikatnością, dlatego kosmetyki naturalne będą skutecznym rozwiązaniem dla alergików lub osób z tendencją do podrażnień.
 • Osoby stawiające na ekologiczne rozwiązania – większość kosmetyków naturalnych jest produkowanych z dbałością o zrównoważony rozwój oraz unikaniem testów na zwierzętach.
 • Osoby zmagające się z chorobami skórnymi – delikatne składniki zawarte w kosmetykach naturalnych mogą wspomagać walkę z atopowym zapaleniem skóry (AZS), egzemą czy trądzikiem.
 • Osoby wrażliwe na mocne zapachy – kosmetyki naturalne charakteryzują się tym, że najczęściej mają delikatny, nieduszący zapach.

Czym wyróżnia się nasza oferta?

Argani.com.pl to sklep z kosmetykami naturalnymi. Naturalność to nasza pasja. Chcemy zapewnić Twojej skórze zdrowy i promienny wygląd. W naszym asortymencie znajdziesz wyselekcjonowane produkty, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Mamy szeroki wybór produktów do ciała, twarzy oraz włosów. Kosmetyki naturalne polskie, a także zagraniczne stworzone z troski o Twoje zdrowie oraz troski o środowisko. Wybierz nasze kosmetyki 100% naturalne i podaruj swojej skórze najwyższą jakość.  Zapraszamy do dołączenia naszej społeczności, która stawia na piękno w harmonii z naturą.