• Kategorie
  • Szukaj
  • Serum do włosów

Serum do włosów

Serum do włosów, obok szamponów, masek, odżywek, olejków oraz wcierek to wyspecjalizowany produkt do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Łączy w sobie składniki aktywne, takie jak keratyna, biotyna, kofeina i odżywcze składniki, takie jak olejki w skoncentrowanym eliksirze. W zależności od potrzeb może zapewnić włosom intensywną pielęgnację końcówek, stymulować wzrost włosów bezpośrednio przy skórze głowy, jak również ujarzmić puszenie się włosów. Dostępne są również specjalne odmiany serum m.in. do sprężystych loków, intensywnej pielęgnacji włosów farbowanych oraz serum bez spłukiwania zapewniające dodatkową dawkę blasku.

Co na rozdwojone końcówki?

Serum do włosów to produkt kosmetyczny lub leczniczy, który ma na celu poprawę kondycji i wyglądu włosów. Serum do włosów może mieć różne właściwości, w zależności od składników i przeznaczenia. W szczególności, stosując serum do włosów możemy osiągnąć::

- nawilżenie i odżywienie suchych i zniszczonych włosów,

- ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV, zanieczyszczenie czy wysoka temperatura

- zapobieganie rozdwajaniu się końcówek i łamaniu się włosów,

- nadanie połysku, gładkości i miękkości włosom,

- ułatwienie rozczesywania i układania fryzury,

- poprawa objętości i elastyczności włosów.

Kiedy stosujemy serum do włosów? 

Serum do włosów należy stosować zawsze, gdy potrzebna jest dodatkowa dawka nawilżenia, składników odżywczych i objętości. Serum jest nieodzownym środkiem pielęgnacji skóry głowy, na rozdwojone końcówki, gdy nasze włosy mają skłonność do wypadania, przerzedzania, powstawania zakoli, powolnego wzrostu, czy łysienia różnego pochodzenia. Jest niezbędne także wtedy, gdy wymagana jest regeneracja skóry uszkodzonej w wyniku chorób, po zabiegach dermatochirurgicznych, mezoterapii, przeszczepach wymagających sprawnego gojenia, odbudowy naturalnej flory bakteryjnej i warstwy hydrolipidowej skóry. Jeśli chcesz stymulować wzrost włosów za pomocą serum do włosów, zaleca się intensywną kurację na noc, ponieważ pozwala to na głębokie działanie składników aktywnych i nie musisz się martwić o wygląd włosów.

Jak stosować serum do włosów?

Serum do włosów to uniwersalna dodatkowa porcja pielęgnacji, którą nakłada się na wilgotne włosy bezpośrednio po umyciu szamponem, na suche włosy przed stylizacją lub na całą długość i końcówki jako wykończenie dla uzyskania wspaniałego blasku. Serum do skóry głowy należy dokładnie wmasować w skórę głowy, a najlepiej w suche włosy. Ponieważ serum do włosów jest zazwyczaj odżywką bez spłukiwania, nie jest konieczne usuwanie go go po nałożeniu.