• Kategorie
  • Szukaj
  • Świece zapachowe naturalne

Świeczki zapachowe od wieków były wykorzystywane do poprawy nastroju i tworzenia przyjemnego klimatu w domu. Współczesne świece zapachowe są wzbogacone o naturalne olejki eteryczne, które poprawiają samopoczucie i wprowadzają w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Naturalne świece powstały z myślą o osobach, które troszczą się o zdrowie i środowisko.

Jakie są zalety stosowania naturalnych świec zapachowych?

Ekologiczne świece zapachowe cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów. Są w pełni naturalne i produkowane z użyciem naturalnych składników, takich jak wosk pszczeli, czy soja. Nie emitują do powietrza szkodliwych substancji oraz nie wpływają negatywnie na układ oddechowy. Kolejną zaletą jest duża różnorodność zapachów, która pozwala na indywidualne stworzenie wyjątkowej atmosfery - od odprężających zapachów lawendy po pobudzające i orzeźwiające cytrusy. Dodatkowo świeczki naturalne mogą pomóc w eliminacji nieprzyjemnych zapachów w domu.

Dlaczego świeczki z parafiny są niezdrowe?

Popularne świeczki z parafiny możemy spotkać na półkach sklepowych każdego marketu. Z pewnością ich cena to jeden z głównych czynników, który kusi nas, gdy po nie sięgamy. Jednak warto mieć świadomość, że stosowanie ich na dłuższą metę, nie przynosi korzyści. Wręcz przeciwnie.

Oto kilka powodów, dlaczego świeczki z parafiny są niezdrowe:

  • Niebezpieczne substancje – podczas palenia świec parafinowych, zostają uwolnione toksyczne i niebezpieczne substancje, takiej jak benzen czy toulen, które stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt domowych.
  • Negatywny wpływ na jakość powietrza – chemiczne składniki w świecach parafinowych powodują, że jakość powietrza w danym pomieszczeniu znacznie spada. Może to skutkować bólami głowy i gorszym samopoczuciem.
  • Emisja szkodliwych oparów – podczas spalania świec parafinowych, powstaje dym i sadza, których wdychanie może być podobnie szkodliwe dla zdrowia jak bierne palenie papierosów.

Jakie świece zapachowe wybrać?

Ze względu na swoje właściwości i korzyści dla zdrowia popularne są świece sojowe oraz świece z wosku pszczelego. Świece sojowe są produkowane z w pełni naturalnego wosku sojowego, który pochodzi z rośliny soi, jest przyjazny dla środowiska i biodegradowalny. Świece te palą się dłużej niż świece parafinowe, ich płomień jest mniejszy, więc są bardziej bezpieczne w użytkowaniu. Świece z wosku pszczelego to również doceniany produkt - naturalny wosk pszczeli jest bogaty w składniki odżywcze, antybakteryjny i antygrzybiczny, co powoduje, że może pomóc w utrzymaniu czystości w domu. Świece te palą się dłużej niż świece parafinowe i pozostawiają delikatny miodowy zapach. Zarówno świece sojowe jak i z wosku pszczelego nie zawierają szkodliwych substancji, takich jak parafina.

Co znajdziesz w naszej ofercie?

W sklepie ekologicznym Argani.com.pl przygotowaliśmy dla Ciebie ofertę zdrowych i bezpiecznych świec naturalnych. Dzięki nim stworzysz w swoim domu wyjątkowy klimat, bez zmartwień o zdrowie Twoje i Twoich bliskich. Odkryj propozycje zapachowe marki Mglife oraz Sattva. Postaw na wysoką jakość składników pochodzących prosto z natury. Przekonaj się jak dużą różnicę poczujesz, jeśli zdecydujesz się na świece ekologiczne.