• Kategorie
  • Szukaj
  • Włosy, skóra i paznokcie – suplementy diety

Włosy, skóra i paznokcienie tylko pełnią rolę elementów estetycznych, ale także stanowią wskaźniki stanu zdrowia. Aby utrzymać ich atrakcyjny wygląd i optymalną kondycję, konieczne jest zapewnienie im odpowiedniego odżywienia i troskliwej pielęgnacji. Niestety, często doświadczają one deficytów witamin, minerałów i aminokwasów, niezbędnych do ich właściwego budowania i regeneracji. Dlatego warto rozważyć wykorzystanie suplementów diety, które dostarczą im niezbędnych składników odżywczych i wspomogą ich funkcjonowanie. W naszym internetowym sklepie zielarskim Argani oferujemy szeroki wybór preparatów, które zawierają składniki takie jak biotyna, krzemionka, cynk, drożdże, kolagen, żelazo, selen, oraz ekstrakty z pokrzywy i skrzypu.

Korzyści ze stosowania suplementów do włosów, skóry i paznokci

 

Stosowanie suplementów diety może mieć korzystny wpływ na zdrowie skóry, włosów i paznokci, o ile jest wykonywane odpowiednio i zgodnie z zaleceniami lekarza lub specjalisty ds. żywienia. Oto niektóre z korzyści oraz substancje, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze suplementów mających przyczynić się do poprawy zdrowia skóry, włosów i paznokci:

  • Biotyna– główny składnik włosów i paznokci, pomaga w redukcji wypadających włosów i poprawieniu ich struktury;
  • Kwas foliowy– pomaga w regeneracji skóry, może być stosowany przy problemach z trądzikiem;
  • Cynk– odpowiada za zdrowie paznokci, jego niedobór może prowadzić do osłabienia i większej łamliwości paznokci;
  • Kolagen – główne białko strukturalne w organizmie, odpowiada za jędrność skóry, gojenie ran, wzmocnienie włosów i paznokci; 
  • Drożdże – bogate źródło składników odżywczych między innymi biotyny, białek i antyoksydantów działających wzmacniająco, regenerująco i opóźniająco procesy starzenia, 
  • Selen– pomaga w zachowaniu zdrowia i twardości paznokci, ma również działanie antyoksydacyjne.
  • Krzem– ma istotną funkcję w tworzeniu tkanki łącznej oraz pobudza syntezę kolagenu, który odgrywa ważną rolę w zdrowiu włosów, skóry i paznokci. 

Te substancje mają udokumentowany wpływ na poprawę jakości włosów, skóry i paznokci, ponieważ biorą udział w procesach syntezy i rozkładu tłuszczów, aminokwasów i węglowodanów, wzmacniają naczynia krwionośne, wzmacniają strukturę włókien kolagenowych i keratynowych, ochraniają przed działaniem wolnych rodników oraz pomagają w zapobieganiu łamliwości i wypadaniu.

 

Suplementy dla zdrowych włosów, skóry i paznokci – jaka forma przyjmowania najlepsza?

 

W sklepie zielarskim Argani przygotowaliśmy dla Ciebie wsparcie organizmu dla zdrowej skóry, włosów i paznokci w rozmaitej formie. Dostępne są produkty w kapsułkach, płynach, proszku, a nawet smacznych żelkach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nasze środki na piękne włosy, skórę i paznokcie są starannie wyselekcjonowane i oparte o składniki najwyższej jakości. Skuteczność działania nie jest uzależniona od formy przyjmowania suplementów, możesz więc wybrać najwygodniejszą dla siebie opcję. Tak jak przed każdą suplementacją należy zapoznać się z opisem producenta i instrukcją stosowania dla jak najlepszych i szybko widocznych efektów.

 

Nie zwlekaj, złóż zamówienie już dziś i ciesz się zdrowymi i pięknymi włosami, skórą i paznokciami!

 

Źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32762597/

https://www.researchgate.net/publication/5686655_The_effect_of_folic_acid_supplementation_on_the_pharmacokinetics_and_pharmacodynamics_of_oral_methotrexate_during_the_remission-induction_period_of_treatment_for_moderate-to-severe_plaque_psoriasis

https://www.formeds.com.pl/kompendium