• Kategorie
  • Szukaj
  • Naturalne, ziołowe środki na bezsenność

Bezsenność to zaburzenie snu, które polega na trudnościach z zasypianiem, częstym budzeniem się w nocy, lub przedwczesnym porannym przebudzeniem. Bezsenność może mieć negatywny wpływ na jakość życia, zdrowie fizyczne i psychiczne, oraz wydajność w pracy i nauce. Dlatego warto szukać skutecznych i bezpiecznych sposobów na poprawę jakości snu. Jednym z takich sposobów jest stosowanie naturalnych środków ziołowych, które mają właściwości uspokajające, relaksujące, i nasenne.

 

Jaki składniki wpływają na lepszy sen?

Naturalne, ziołowe suplementy na bezsenność często zawierają składniki, które mogą pomóc w zwalczaniu bezsenności i poprawie jakości snu. Przykładami takich środków ziołowych są:

  • Waleriana – zioło łagodzące napięcie i stres i skracające czas potrzebny na zaśnięcie;
  • Rumianek – posiada właściwości uspokajające i przeciwzapalne, redukuje stres i lęki;
  • Melatonina – skuteczny hormon stosowany w leczeniu zaburzeń snu, pomaga kontrolować rytm dobowy i odpowiednie fazy snu;
  • Lawenda – zazwyczaj w formie olejków eterycznych, pomaga w regulacji snu oraz zmniejszeniu stanów lękowych;
  • Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) - neuroprzekaźnik, który może pomóc w relaksacji i zmniejszeniu aktywności nerwowej, stosowanie suplementów GABA może pomóc w indukowaniu snu;
  • L-teanina - aminokwas obecny w herbacie, ma zdolność łagodzenia stresu i poprawy jakości snu poprzez wpływ na poziom neuroprzekaźników;
  • Magnes - pomaga w relaksacji mięśni i nerwów, niedobór magnezu może przyczyniać się do bezsenności;
  • Korzeń ashwagandhy – znany adaptogen, który obniża poziom kortyzolu we krwi i znacząco wpływa na polepszenie jakości snu.

Śródki ziołowe na bezsenność - bezpieczeństwo

Naturalne suplementy na bezsenność są bezpieczne i dobrze tolerowane przez organizm. Nie powodują uzależnień, nie wywołują skutków ubocznych w postaci np. zaburzeń pamięci. Jeśli jednak jesteś pod stałą opieką lekarską lub przyjmujesz inne leki, poinformuj swojego lekarza o ziołowych środkach, które chcesz stosować. Niektóre zioła mogą mieć interakcje z lekami, co może wpływać na ich skuteczność lub bezpieczeństwo. Za problemy ze snem często odpowiedzialny jest również stres, dlatego zachęcamy do sprawdzenia naszej innej kategorii w której oferujemy naturalne środki redukujące stres.

Suplementy ziołowe na lepszy sen dostępne w Argani to starannie wyselekcjonowane i dobrane specjalnie pod indywidualne potrzeby klientów naturalne wsparcie organizmu. Zapewniamy najwyższej jakości środki na bezsenność od najlepszych producentów w celu zapewnienia jak największej skuteczności i satysfakcji. W naszej ofercie znajdziesz produkty w formie kapsułek, olejków, syropów i herbatek ziołowych na uspokojenie. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich preferencji oraz pożądanej mocy działania. Jeśli szukasz sprawdzonych środków ziołowych na bezsenność, zapraszamy do naszego internetowego sklepu zielarskiego, gdzie znajdziesz szeroki wybór produktów, które pomogą Ci zasnąć i wypoczywać. Zamów już dzisiaj i ciesz się ze spokojnej nocy pełnej odpoczynku!

Źródła:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4394901/

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0944711319303411

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30663785/

 https://www.formeds.com.pl/faq/225/Ashwagandha