• Kategorie
  • Szukaj
  • lepszy wzrok

Lepszy wzrok przy pomocy witamin, suplementów i ziół ? Tak, można mieć lepszy wzrok przy użyciu naturalnych produktów. Sklep zielarski Argani oferuje wiele naturalnych produktów, które pomogą Ci w poprawie widzeniaJest to polski sklep w Warszawie, który sprzedaje - także online - witaminy, suplementy diety, zioła, naturalne kosmetyki i ekologiczną żywność

Oczy są jednym z najważniejszych organów w naszym ciele. Dzięki nim widzimy otaczający nas świat i doświadczamy pełni życia. Jednak wraz z wiekiem nasz wzrok może się pogarszać. Utrudnia to nam czytanie, prowadzenie samochodu, a nawet rozpoznawanie twarzy. Na szczęście istnieje wiele naturalnych sposobów na lepszy wzrok. W sklepie Argani znajdziesz witaminy, suplementy, zioła i produkty prozdrowotne, które mogą Ci pomóc zachować lepszy wzrok.

Witaminy na lepszy wzrok

Witaminy są niezbędnymi składnikami odżywczymi, które są potrzebne naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Odgrywają one bowiem kluczową rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia i zapobieganiu chorobom. Jeśli zaś chodzi o wzrok, kilka witamin jest szczególnie skutecznych. badania wskazują, że suplementacja antyoksydantami, takimi jak beta-karoten i witamina C, może pomóc w ochronie oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV [1] Najważniejszą witaminą  dla dobrego widzenia jest witamina A. Pomaga w produkcji barwników siatkówki oka, które są niezbędne do zachowania zdolności widzenia w nocy [2]. Witamina C to kolejna witamina pomocna w zachowaniu dobrego wzroku. Jest to przeciwutleniacz, który chroni oczy przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Witamina E jest również istotna w zapobieganiu zwyrodnieniu plamki żółtej[4]. Jest to schorzenie związane z postępującym wiekiem. Inne witaminy mające wpływ na lepszy wzrok to witamina D, witamina B12 i witamina K.

Suplementy na lepszy wzrok 

Suplementy to produkty mające uzupełnić braki składników odżywczych, których nasz organizm może nie otrzymywać w spożywanym pokarmie  Jeśli chodzi o wzrok, to istnieje kilka substancji pochodzenia naturalnego, które mogą działać korzystnie na lepszy wzrok. Zalicza się do nich przede wszystkim luteinai astaksantyna (metabolit zeastaksantyny). Są to karotenoidy, które pomagają chronić nasze oczy przed szkodliwym niebieskim światłem. Według badań przeprowadzonych przez National Eye Institute (NEI) w Stanach Zjednoczonych, suplementacja luteiną i zeastaksantyną może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaćmy, chorób siatkówki i innych schorzeń oczu u osób starszych [3]. Inne badania sugerują, że luteina i astaksantyna mogą również poprawić jakość widzenia i zmniejszyć zmęczenie wzroku u osób pracujących przed komputerem [4]. Polecamy wyjątkowy produkt Synergistic Eye Health firmy Swanson zawierający obie te substancje.

Kwasy tłuszczowe omega-3 są również ważne dla zdrowia oczu, ponieważ pomagają zapobiegać ich suchości. Inne suplementy, które mogą być korzystne dla zdrowia oczu to cynk, magnez i selen.

Zioła na poprawę widzenia

Zioła są stosowane od wieków w leczeniu różnych dolegliwości, w tym problemów z oczami. Działanie kilku ziół może być pozytywne na lepsze widzenie. Jednym z nich jest czarna borówka. Zawiera antocyjany, które pomagają poprawić przepływ krwi do oczu. Ekstrakt z borówki pomaga w poprawie widzenia nocnego [5]. W ofercie mamy obecnie trzy doskonałe produkty:

  1. Wyciąg z czarnej borówki wzbogacony luteiną firmy Swanson,
  2. Borówka z luteiną produkowany przez Herbapol Kraków,
  3. OKO - preparat kompleksowy, zawierający wiele różnych substancji wspomagających lepszy wzrok, firmy Sanbios.

Ginkgo biloba to kolejne zioło, które może korzystnie wpływać na lepszy wzrok, ponieważ poprawia przepływ krwi do siatkówki. Innym ziołem, które ma pozytywne działanie na zdrowie oczu to świetlik.

Produkty paramedyczne 

Na koniec warto wspomnieć o kilku produktach, które mogą wpłynąć na lepszy wzrok.  Jednym z nich są okulary otworkowe. Są to okulary bez szkieł optycznych, ale za to wyposażone w rodzaj przesłony z małymi otworkami, które pomagają skupić światło na siatkówce. Na rynku dostępnych jest kilka produktów, których producenci twierdzą, że w naturalny sposób poprawiają wzrok. Jeśli masz problemy z oczami, może warto je przetestować. 

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na naturalną poprawę wzroku za pomocą witamin, suplementów, ziół i produktów. Włączając je do swoich codziennych nawyków, możesz utrzymać dobre zdrowie oczu. Zapobiegniesz także związanym z wiekiem problemom ze wzrokiem, takim jak zwyrodnienie plamki żółtej i zaćma.


[1] Moeller, S. M., Parekh, N., Tinker, L., Ritenbaugh, C., Blodi, B., Wallace, R. B., ... & Mares, J. A. (2006). Associations between intermediate age-related macular degeneration and lutein and zeaxanthin in the Carotenoids in Age-Related Eye Disease Study (CAREDS): ancillary study of the Women's Health Initiative. Archives of ophthalmology, 124(8), 1151-1162.

[2] Sommer, A. (1982). Nutritional blindness. International Ophthalmology Clinics, 22(4), 1-27.

[3] Age-Related Eye Disease Study Research Group. (2001). A randomized, placebo-controlled, clinical trial of high-dose supplementation with vitamins C and E, beta carotene, and zinc for age-related macular degeneration and vision loss: AREDS report no. 8. Archives of ophthalmology, 119(10), 1417-1436.

[4] Stringham, J. M., & Hammond Jr, B. R. (2008). Macular pigment and visual performance under glare conditions. Optometry and vision science, 85(2), 82-88.

[5] McKay, D. L., & Blumberg, J. B. (2002). The role of tea in human health: an update. Journal of the American College of Nutrition, 21(1), 1-13.

[6] Snodderly, D. M. (1995). Evidence for protection against age-related macular degeneration by carotenoids and antioxidant vitamins. American Journal of Clinical Nutrition, 62(6), 1448S-1461S.