• Kategorie
  • VegeDAO enzym diaminooksydaza 200mU, 60kaps.

120.37
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24-48h
Cena przesyłki 13
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty przedpłata 0
Paczkomaty InPost 13
Kurier DPD 19.5
Kurier DPD pobranie 24

Zamówienie telefoniczne: 790557604

OPIS
VegeDAO jest ekstraktem pozyskanym z kiełków grochu Pisum sativum, zamkniętym w kapsułce dojelitowej.

Suplement diety dla osób z NIETOLERANCJĄ histaminy.

Niefarmakologiczna, nowatorska metoda ograniczania odczuwania bólu.

Czy po spożyciu alkoholu obserwujesz zaczerwienioną twarz lub po zjedzeniu produktów bogatych w histaminę np. kiszonki, ryby wędzone pojawiają się  wzdęcia lub masz wysypki skórne? Przeczytaj poniższe informacje na temat nietolerancji histaminy i niskiego poziomu enzymu DAO w organizmie.

VegeDAO to suplement diety na bazie liofilizatu z kiełków grochu Pisum sativum, który odpowiada za źródło cennych składników odżywczych, witamin, minerałów i enzymów wzmacniających potencjał oksydacyjny organizmu. Jest on również obfitym źródłem enzymu diaminooksydazy - DAO.

• VegeDAO to źródło cennych składników odżywczych, witamin i minerałów.
• VegeDAO to źródło naturalnych polifenoli
• VegeDAO to źródło enzymów wzmacniających potencjał oksydacyjny organizmu: katalazy i peroksydazy
• VegeDAO to obfite źródło enzymu diaminooksydazy - DAO, który eliminuje niepożądane aminy bigenne, w szczególności eliminuje z treści pokarmowej jelit HISTAMINĘ.
• VegeDAO to jedyny polski taki produkt na rynku globalnym.

DAO to enzym, diaminooksydaza degradujący histaminę oraz inne aminy biogenne. DAO jest kluczowym enzymem obficie występującym w śluzowce jelit kontrolującym ilości histaminy dostającej się z przewodu pokarmowego do krwioobiegu. Jest również enzymem występującym we krwi. Zatem DAO jest jednym z zasadniczych elementów kontroli poziomu histaminy we krwi.

Czym jest histamina ?
Histamina jest ważną substancją w naszym organizmie. Histamina bierze udział w przebiegu reakcji alergicznych, jest niezbędna do produkcji i wydzielania soku żołądkowego, jest ważnym neuroprzekaźnikiem. Histamina bywa jednak źródłem poważnych problemów zdrowotnych, kiedy mechanizmy kontrolujące poziom histaminy w organizmie zawodzą.

Jakie są przyczyny niedoboru DAO ?
Przyczyny niedoboru DAO mogą być genetyczne, mogą mieć pochodzenie farmakologiczne, kiedy aktywność DAO osłabiają niektóre leki takie jak leki moczopędne np. furosemid, leki przeciwlękowe np. barbiturany czy leki stosowane w nadciśnieniu tętniczym np. werapamil. Przyczyna niedoboru DAO może wynikać również z uszkodzeń ciągłości błony śluzowej jelit oraz zaburzonej funkcji błony śluzowej np. w stanach zapalnych żołądka i jelit oraz innych chorobach i dysfunkcjach przewodu pokarmowego.

Jakie mogą być skutki niedoboru DAO ?
Niedobór DAO może prowadzić stanu określanego nietolerancją histaminy której symptomami u ludzi mogą być: ból migrenowy głowy, chroniczne zmęczenie, atopowa skóra, fibromialgia - choroba, w której występują wielomiejscowy ból, zmęczenie oraz zaburzenia snu, dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

SPOSÓB UŻYCIA
1 kapsułka doustnie 20 minut przed posiłkiem przed posiłkiem, popić wodą.  Nie przekraczać porcji do spożycia - 5 kapsułek w ciągu dnia.

SKŁADNIKI
Liofilizat z kiełków grochu Pisum sativum, otoczka kapsułki wykonana z hydroksypropylometylocelulozy (substancja żelująca - guma gellan).

Zawartość w jednej kapsułce:
Liofilizat z kiełków grochu 400 mg w tym:
diaminooksydaza: 200 mU*
*mU-jednostka aktywności enzymatycznej

UWAGA
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować u osób uczulonych na jakikolwiek składnik preparatu.