• Kategorie
  • Aliness Naturalny resweratrol Veri-Te 250mg x 60 Vege caps

Resweratrol jest skutecznym antyoksydantem pochodzenia roślinnego, który wykazuje bardzo korzystny wpływ na układ krwionośny.

Brak towaru
64.90
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24-48h
Cena przesyłki 13
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty przedpłata 0
Paczkomaty InPost 13
Kurier DPD 19.5
Kurier DPD pobranie 24

Naturalny Resweratrol Veri-Te 250mg x 60 Vege caps - suplement diety

Zawartość opakowania: 60 kapsułek

Składniki

1 kapsułka

2 kapsułki

Naturalny trans-resweratrol Veri-te™

250 mg

500 mg 

Składniki: Naturalny trans-resweratrol Veri-te™, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, otoczka kapsułki (substancja wiążąca: hydroksypropylometyloceluloza).

Dowiedz się więcej o resweratrolu

Resweratrol jest składnikiem żywności o wysokiej aktywności biologicznej. Występuje głównie w owocach i ich przetworach, szczególnie w winogronach, czarnych porzeczkach oraz czerwonym winie. Najczystszą postać resweratrolu uzyskuje się w naturalnym procesie biofermentacji przy użyciu drożdży Saccharomyces cerevisiae. Resweratrol wykazuje działanie na organizm na wielu obszarach.

Ze względu na budowę cząsteczki, wyróżniamy dwie formy resweratrolu – cis i trans. Forma trans występuje naturalnie w przyrodzie i wykazuje większą aktywność biologiczną niż forma cis. Trans-resweratrol wyróżniają silne właściwości antyoksydacyjne. Dzięki temu zapewnia on wsparcie komórkom organizmu w zwalczaniu wolnych rodników. Dodatkowo działa prewencyjnie i profilaktycznie na układ krwionośny: uelastycznia naczynia krwionośne oraz wpływa pozytywnie na stan serca. 

Naturalny Resveratrol Veri-Te™ Aliness to wysokiej czystości trans-resweratrol pozyskiwany w naturalnym procesie fermentacji drożdży Saccharomyces cerevisiae. W wyniku procesu fermentacji uzyskuje się 98% trans-resweratrol wolny od wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA, PAHs) czy pestycydów.

Resweratrol dostępny na rynku pochodzi głównie z Azji, gdzie jest otrzymywany w procesie ekstrakcji z rdestowca japońskiego (Polygonum Cuspidatum). Produkty otrzymywane tą metodą mogą być zanieczyszczone wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi (PAHs).

Produkty pochodzące z Azji często bywają zanieczyszczone np. ekstraktami zawierającymi polifenole, lub syntetycznym resweratrolem, którego dawkowanie ograniczone jest do max. dawki dobowej 150 mg (Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2017/2470 z dnia 20 grudnia 2017 r. ustanawiające unijny wykaz nowej żywności). Należy mieć na uwadze, że nie ma możliwości, aby popularne źródła resweratrolu, takie jak skórka z winogron, zawierały endogennie duże ilości (do 90%) trans-resweratrolu pochodzącego z ekstrakcji. 

Naturalny resweratrol Veri-te™ jest produkowany w Europie, przez renomowaną szwajcarską firmę na drodze fermentacji. Dzięki temu produkt jest wolny od wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych. Dzienna dawka zatwierdzona przez EFSA to 500 mg.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania produktu: 2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.