• Kategorie
  • Szukaj
  • Tarczyca bajkalska – naturalny adaptogen

Tarczyca bajkalska to roślina lecznicza, rosnąca na obszarach Azji Wschodniej i Rosji, której korzeń zawiera wiele aktywnych substancji. Od wieków wykorzystywana jest w tradycyjnej medycynie chińskiej. Posiada szereg korzystnych właściwości, które wykazują działanie sprzyjające zdrowiu i dobrostanowi organizmu. Kluczowymi substancjami czynnymi są flawonoidy, takie jak bajkalina, bajkaleina i wogonina. Te składniki wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz korzystnie wpływają na funkcje wątroby. Tarczyca bajkalska dzięki swoim właściwościom, może być używana w leczeniu różnych schorzeń, w tym problemów ze stawami, chorób serca, cukrzycy, infekcji dróg oddechowych oraz nowotworów.

Jakie właściwości zdrowotne ma tarczyca bajkalska?

 

Badania na temat zdrowotnych właściwości tarczycy bajkalskiej wciąż trwają i cały czas pojawiają się nowe fakty z tym związane. Na ten moment jednak, naukowcy potwierdzają, że ma ona szerokie zastosowanie w przypadku profilaktyki i leczenia różnych schorzeń, a suplementy zawierające tarczycę bajkalską charakteryzują się następującymi właściwościami:

  • Działanie antywirusowe i antybakteryjne - tarczyca bajkalska zatrzymuje rozmnażanie się wirusów i bakterii, a także poprawia odporność organizmu.
  • Działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe - tarczyca bajkalska blokuje produkcję prostaglandyn i leukotrienów, które są odpowiedzialne za zapalenie i ból.
  • Adaptogen - tarczyca bajkalska jest nazywana adaptogenem, co oznacza, że może pomagać organizmowi przystosować się do stresu i zwiększyć jego zdolność do radzenia sobie z różnymi problemami życia codziennego.
  • Wzmacnianie wydolności fizycznej - tarczyca bajkalska jest używana przez sportowców i osoby aktywne, ponieważ uważa się, że ma zdolność zwiększania wydolności fizycznej, poprawy wytrzymałości i zmniejszania zmęczenia.
  • Poprawa funkcji poznawczych - niektóre badania wskazują, że tarczyca bajkalska może wpływać pozytywnie na funkcje poznawcze, takie jak koncentracja, pamięć i zdolność uczenia się.
  • Działanie poprawiające krążenie - tarczyca bajkalska obniża poziom cholesterolu i triglicerydów we krwi, a także zapobiega powstawaniu zakrzepów.

W jakiej formie przyjmować tarczycę bajkalską?

 

Tarczyca bajkalska dostępna jest na rynku w przeróżnej formie. Również w naszym sklepie możesz odnaleźć tarczycę bajkalską w formie dopasowanej pod Twoje potrzeby. Skuteczność i siła odziaływania na organizm tego zioła nie jest jednak uzależniona od formy przyjmowania, wszystko zależy od dawki oraz indywidualnych cech organizmu. Do najpopularniejszych postaci tarczycy bajkalskiej możemy zaliczyć:

  • Suplementy diety - jest dostępna w formie suplementów diety, takich jak kapsułki, tabletki lub ekstrakty. To często wybierana forma, ponieważ pozwala na precyzyjne dawkowanie. Zalecana dawka może się różnić w zależności od producenta i rodzaju suplementu, więc zawsze należy stosować się do instrukcji na opakowaniu produktu.
  • Herbata - możesz też spożywać tarczycę bajkalską w formie herbaty, jest dostępna jako prosta w przygotowaniu i konsumpcji suszona roślina lub herbatka z jej ekstraktem.
  • Ekstrakty ciekłe - niektóre preparaty zawierają ekstrakty ciekłe tarczycy bajkalskiej, które można dodawać do napojów lub pokarmów.
  • Płyny i eliksiry - może być dostępna w formie płynnych eliksirów, które można przyjmować doustnie lub rozpuszczać w napojach.
  • Ziołowe nalewki – możliwe jest również przygotowywanie ziołowych nalewek poprzez moczenie korzenia w alkoholu lub wodzie.

 

Wypróbuj ten naturalny adaptogen, który dała nam natura. Sprawdź pełną ofertę sklepu Argani. Jeśli nie jesteś pewny i potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami, a my na pewno pomożemy Ci dobrać idealny suplement z tarczycą bajkalską lub innym alternatywnym składnikiem o podobnym działaniu, jak np. cytryniec chiński. Zamów już teraz i poznaj moc tarczycy bajkalskiej.

 

Źródła:

https://dbc.wroc.pl/Content/3664/PDF/znup572_bologia58_DBC.pdf#page=171

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35158145/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31236960/