• Kategorie
  • Szukaj
  • Witamina E

Działanie witaminy E na skórę

Dzięki wyjątkowo korzystnemu działaniu na skórę, witamina E jest często określana witaminą młodości. Zwalczając wolne rodniki, przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia komórek i pomaga dłużej zachować młody wygląd m.in. spłyca zmarszczki i poprawia jędrność. Jest również stosowana w leczeniu niektórych chorób skórnych.

Prozdrowotne właściwości witaminy E

Witamina E pozytywnie wpływa na układ naczyniowo-sercowy. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu, zmniejsza ryzyko powstania zakrzepów, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, a także zapobiega przedwczesnemu rozpadowi czerwonych krwinek. Dodatkowo zwiększa wrażliwość komórek na insulinę, reguluje poziom glukozy we krwi oraz, w połączeniu z witaminą A, poprawia jakość widzenia. 

Wpływ witaminy E na płodność

Witamina E pełni bardzo istotną rolę w kwestii płodności i ciąży. W przypadku mężczyzn jest konieczna do produkcji spermy i wpływa na jakość plemników, natomiast u kobiet wspiera prawidłowy przebieg ciąży. Pozytywnie oddziałuje także na rozwój płodu, zapobiega rozwojowi wad układu nerwowego i chroni wzrok.